Co je to Shi Kon

sensei Brian Stockwell  
Shi Kon v překladu znamená "Duch válečníka"

Shi Kon Budo Kai založil v roce 1988 sensei Steve Rowe (nositel sifu tai chi, 8.danu karate Wado Ryu, 3.danu Iaido a 1.danu Jodo), s cílem poskytnout vysoký standart služeb a vybavení a zároveň umožnit klubům autonomní fungování. Zastřešuje širokou škálu bojových umění a má více než 12,000 členů ve Velké Británii, a další v Norsku, Dánsku, Švédsku a také v České Republice.

Součástí této asociace se stala v roce 1994 Shi Kon Aikido Kai , kterou založili sensei Brian Stockwell (6.dan) a sensei Graham Batchelor (5.dan). Tito hlavní instruktoři Shi Kon Aikido navštěvovali několikrát ročně také Českou republiku, kde vedli několikadenní semináře s mezinárodní účastí. Kromě těchto akcí se pořádají téměř každý měsíc národní semináře, které vede sensei Ondřej Musil (6.dan), hlavní instruktor ShiKon BudoKai ČR.  V současné době jezdí do České Republiky vyučovat aikido shian Joe Thambu (7.dan).

Shi Kon Aikido je odvozeno od Yoshinkan Aikido, které se řadí mezi tvrdší styly Aikida. Yoshinkan byl založen jedním z O'Senseiových nejlepších žáků, Gozo Shiodou (1915-1994). Tento styl je znám svými velmi účinými technikami, díky čemuž se vyučuje také v japonských policejních jednotkách.